1025-літтю Хрещення Русі присвячується

Слід давно зняти всі питання. 1025 років Хрещення Русі – це в першу чергу державне свято, а не християнське. Нічого дивуватися, що на нього виділено 30 мільйонів державних коштів – державна повинна витрачатися на свою гуманітарну політику. Зрозуміло, що прийняття християнства було визначним кроком в державотворенні та подальшій історичній долі Української Нації. Ця подія має таке ж важливе значення як і Акт Злуки, проголошення Незалежності, референдум 1 грудня.
Але помилково вважати, що всі ці помпезності, візити президентів і патріархів є християнством. Це політика. І звісно, у політичній боротьбі ми маємо вболівати за своїх проти чужих.
Християнство – це практика. Це Літургія. “Ворогам Твоїм тайни не повім і цілунку не дам Тобі, як Юда, але як розбійник сповідаюся Тобі”. Це справи. Допомога тим, хто потребує її. Це набагато важче, ніж обговорювати у соціальних мережах церковну політику чи критикувати спосіб життя священнослужителів. Тому мало хто обирає цей шлях. Християн в Україні не більше, ніж та кількість людей, яку в 988 році охрестив Володимир.
Я знаю, що я поганий християнин. Але я хочу бути кращим. І кожну подію слід сприймати як привід задуматися над цим.