“Ніщо не зупинить…”

Складно написати навіть рядок. А написати є про що. Наприклад про поїздку півднем України минулого тижня.
Перше, що я побачив у Сімферополі – це колону російських військ. Інтуїтивне враження – окупанти! І жодні норми міжнародного права чи пункти харківських угод цього враження не змінюють.
Тицький і Лазаренко приїхали значно раніше. О 6 ранку, коли вони вийшли з Макдональдсу, на них напало 7 СБУшників і під зйомку відеокамери обшукали. Конфіскували весь наявний тираж поліграфії, блокнот, а також посвідчення журналістів. Погрожували. А потім швидко зникли на сірому “бусі”.
Всю цю історію ми обговорювали за обідом у привокзальній забігайлівці. Щойно вийшли з неї, до нас підійшов наряд міліції. Запитали документи, запитали мету перебування в Сімферополі і почали питати не про зброю, вибухівку, чи наркотики, а про ЛИСТІВКИ! Забрали нас в опорний пункт міліції, пробили по базі, перевірили вміст сумок, листівок не виявили (ясна річ, їх відібрали напередодні) і відпустили.
У той час, коли ворожі війська ходять колонами по столиці АР Крим, доблесні СБУшники та міліціянти віджимають у “особливо небезпечних” активістів чорно-білі листівки.
Про деталі поїздки розповідати не буду, щоб не полегшувати службу СБУшникам. (Хоча імовірно, вони відслідковували кожен наш крок) Скажу лише одне – враження позитивні. В кожній області є хоча б одна невеличка група однодумців, яка хоче справжніх змін і повалення режиму, а не симулятивних “повстань”. Не інтернет-активісти, і не підлітки-любителі революційної романтики. Адекватні молоді люди. Люди, які не вірять політикам, але вірять в себе. Які готові боротися не за чергового лідера політичної сили, а за майбутнє країни, своє, і своєї сім’ї.
На сьогодні в Україні створюється кілька принципово нових рухів, платформ, мереж, які орієнтуються на власні сили і на максимальну активізацію громадян. Всі ці рухи, поруч із нинішньою опозицією (яка б вона не була) стануть реальною загрозою для режиму. Саме тому влада намагається задушити будь-які спроби самоорганізації громадян ще в зародку. Але мережу вибити неможливо. Як казав один видатний українець,: “Ніщо не зупинить ідею, час якої настав!”

Фото0451
Окупанти в Сімферополі
Фото0453
Трішки не встигли на концерт
Фото0455
Такі да, ето Одєсса!