Анатомія тероризму

«Поліцейські – це свині, тип в уніформі – свиня, а не людина. І ми маємо поводитися з ним відповідно. Це означає, що ми не повинні з ними говорити. Це взагалі неправильно – говорити з цими людьми. Їх можна стріляти», — писала Ульріка Майнхоф, німецька журналістка. Освічена і яскрава жінка, яка стала фанатичною і жорстокою терористкою, одним із лідерів «Фракції червоної армії» (RAF).

Я сумніваюся, що в Адміністрації Президента вивчали діяльність RAF. Але ж хоча б Леніна вони проходили: «Отчаяние, разочарование в идеалах, плюс неспособность проявить себя в политической жизни – первый шаг на пути, ведущем в террор».

Голова Сумської ОДА Юрій Чмирь видав розпорядження «Про схвалення проекту Програми антитерористичних заходів у Сумській області на 2013 рік» від 04.02.2013 р., якою на боротьбу з тероризмом на Сумщині виділять півмільйона гривень. Раніше на таку ж програму півмільйона виділила Сумська міська рада .

Мільйон на боротьбу з тероризмом! І це лише в Сумах. В рамках програми будуть здійснювати профілактичну діяльність серед організацій, схильних до застосування силових методів політичної боротьби.

А які методи політичної боротьби нам лишили? Активістам дали реальні строки за графіті з Януковичем. За розгортання плаката під Адміністрацією Президента учасників мирної акції спакували в автозаки і обіцяють дати по 15 діб арешту. При захисті Гостинного двору в Києві били і пакували не лише активістів, а і народних депутатів. Бєзпрєдєл скрізь і навколо.

Ти стоїш із плакатом, а тебе не бачать. Ти кричиш в мегафон, а тебе не чують. Ти прийшов підтримати своїх незаконно ув’язнених друзів, а тебе «Беркут» потягнув у автозак. Що залишається? Правильно! Щось кинути. Спалити. Підірвати.

Вони крадуть мільйони, убивають людей в ДТП, катують ув’язнених у відділках і спокійно живуть на свободі. І ти починаєш думати: «Якщо президент, депутат, суддя і мент не дотримується закону, то чому його маю дотримуватися я?» Оскільки реальні строки ув’язнення дають навіть за надуманими приводами, ризик сісти за щось справжнє не видається вже й великим. Якщо доведеться сидіти в тюрмі, то хотілося б знати за що.

Режим Януковича зробив більше для радикалізації суспільства, ніж УНСО чи сайт Kavkazcenter за всю історію діяльності. Хтось знає хоч один випадок підпалу офісу «Нашої України» при Ющенку? Тепер порахуйте скільки офісів Партії регіонів в Україні було спалено за останні роки. Звісно, у чиновники у високих кабінетах себе втішають думкою, що все це відбувається на замовлення за наказом когось політичних конкурентів. Іронія долі в тому, що політичним конкурентам влади зазвичай байдуже на радикалів. Всі акції солідарності та збір коштів на політв’язнів проводять такі ж активісти, які ходять під статтями або на межі статті.

Ті, хто сидять у кабінетах, ніколи не займалися «вуличною політикою», вони наймали «масовку». Вони воліють не бачити різниці між «масовкою» і протестом. Вони не знають з особистого досвіду, що будь-який реальний суспільний рух неможливо сформувати штучно. Але він народиться сам, коли прийде час. І цей рух не спинити, якщо створити для нього умови. Янукович ці умови вже створив. Всіх не пересадиш. На місце кожного ув’язненого активіста приходить два нових ще більш зліших та буйних. І колись вони повалять цю владу. Вони нікого не будуть жаліти, бо і їх ніхто не жалів. Не жалітимуть ні сільських хлопців з «Беркута», які «лише виконували наказ», ні їх вгодованих начальників, ні продажних суддів, ні злодійкуватих чиновників.

Сьогодні в СІЗО і колоніях виховується еліта, яка за ідею своєї України готова жертвувати свободою і навіть життям. Зараз влада (та й опозиція теж) не готова жертвувати заради України хоча б чимось своїм. Вже зараз зрозуміло, що прийде час і державою будуть керувати ті, хто вийдуть із тюрем, вилізуть з автозаків, прорвуть колони «Беркута» і штурмом візьмуть Адміністрацію Президента. Інших шляхів для зміни влади не лишилося. І цю владу не захистить ніяка антитерористична програма.

До речі, про «антитерор». За рахунок «Програми антитерористичних заходів у Сумській області» Управління СБУ купить автомобіль. Сподіваюся, що він знадобиться їм в нагоді, коли вони будуть покидати охоплену новітньою гайдамаччиною Україну.