Я всегда с собой беру… повідомлення про проведення масового заходу. Підпис здесь

Сьогодні о 16.00 в Зарічному суді м. Суми відбудеться чергове засідання у справі про притягення мене до адміністративної відповідальності. Як зазначено в протоколі, “29.02.2012 року з 8.30 до 8.50 годин Рибалко Андрій Петрович організував та провів збори з нагоди другої річниці президентства В.Януковича та з метою недопущення розповсюдження “політичної проституції”, під час якої роздавали присутнім контрацептиви в приміщенні холу малої сесійної зали будинку обласної ради м. Суми, по вул. пл. Незалежності, буд. 2 попередньо не повідомивши про проведення заходу органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, чим порушив ч.1 ст. 39 Конституції України.”
Оскільки за порушення Конституції не судять, то справа розглядається за ст. 185-1 КпАП України (Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій), а саме за ч. 2 (як організатора, бо до адмін. відповідальності я раніше не притягувався).
Санкція за ч 2 ст. 185-1 КпАП України передбачає накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Що ж відбувалося 29 лютого перед засіданням сесії Сумської міської ради? Я роздавав біло-голубі контрацептиви із зображенням особи, віддалено схожої на Віктора Януковича. Дійсно, це була моя громадянська акція на підтримку моїх друзів, що на той час вже відбували адмін. покарання у вигляді арешту за роздачу таких самих презервативів. Іронія долі – їх судили по тій же самій статті 🙂 Двоє невстановлених осіб здійснювали фотографування зали депутатських засідань та депутатів, що поспішали на сесію. Напевно, в їх кадр потрапили і ті депутати, які отримали подарунки. Саме в присутності в цей час в приміщенні адміністративної будівлі невстановлених осіб, на думку працівників правоохоронних органів, і проявилися “збори”, про проведення яких необхідно було заздалегідь подавати повідомлення.
Під час акції в мене виникла дискусія з депутатом Дехтярем, який порадив проводити акцію на межами приміщення. Це виключно мої домисли, але можливо, його також обурило те, що однією із цілей акції було недопущення розповсюдження політичної проституції. Як відомо, він вийшов із фракції ВО “Батьківщина” і вступив у фракцію “Єдність”.
Під час акції жодних зауважень з боку правоохоронних органів до мене не надходило. Я вільно зайшов і вийшов з приміщення, де мала проводитися сесія.
А вже через тиждень, 6 березня 2012 року о 8 ранку, мене затримали прямо в приміщенні гуртожитку, для складення адмін. протоколу. Жодних повісток чи запрошень з’явитися в міліцію по цій справі мені не надходило. Навіщо проводити спец.операцію по затриманню, піднявши на вуха адміністрацію гуртожитка, робити це в день, коли я мав складати екзамен залишається лише здогадуватися. Тоді ж мене забрали у відділок, склали протокол і доставили в суд. Суддя Бурда, почитавши матеріали справи, відправив їх на доопрацювання, оскільки в протоколі не було зазначено в чому саме виявилася організація мною проведення зборів, в чому виразилося проведення саме зборів та чи носили вони масовий характер.
Після цього в матеріалах справи з’явилися нові пояснення депутатів міської ради Перепеки та Дехтяра та його помічника Сліпаченка, набрані на комп’ютері, і схожі слово в слово. В кінці пояснень підпис та “Із моїх слів написано вірно”. Найбільше обурює те, що в поясненнях відверта брехня про те, що презервативи роздавало двоє осіб. Зрозуміло, що пояснення вигідні міліції, якій треба доводити, що акція набула “масового характеру”, а двоє – не один.
Тепер справу розглядає Суддя Прокудіна. На першому засідання допитали мене, на другому (сьогодні) будуть допитані свідки: депутати міської, обласної рад та один помічник депутата.
До справи залучений прокурор, який в судовому засіданні підтримує позицію міліції.
…Затримання, кілька судових засідань, прокурор, свідки – і це лише справа про адміністративне правопорушення. Мимоволі починаєш відчувати себе небезпечним екстремістом. Сьогодні може бути винесене остаточне рішення. І якщо мене визнають винним, то це буде прецедент.
Шановні, за вікном буде не Україна, а Білорусь, чи навіть Північна Корея! Бо за ст. 185-1 КпАП при бажанні можна засудити кожного, адже законодавчого визначення зборів не існує. Міліція керується статутом ППС, де написано, що збори – це спільна, спеціально організована невелика присутність громадян в громадському або іншому місці, викликана необхідністю обговорення різних політичних, соціальних, економічних, культурних та інших проблем. Будь-хто, навіть в двох чи в трьох, хто зібрався, і обговорює політичні питання може бути затриманий і підданий адміністративному стягненню.
Увага, правопорушення! Кожного дня в громадському транспорті, парках і скверах, на лавках біля під’їздів відбуваються збори громадян, де обговорюються політичні питання, без попереднього повідомлення органів місцевого самоврядування! Нехай реальна злочинність зачекає, поки міліція буде боротися зі злісними порушниками порядку проведення мітингів, зборів, вуличних походів.
Якщо суд прийме таке абсурдне рішення, я співчуваю працівникам апарату Сумської міської ради. Геннадію Михайловичу, розширюйте штат канцелярії! Тепер я і мої друзі заздалегідь (за три дні) будемо повідомляти, де ми прогулюватимемося, виїжджатимемо на маївку чи зустрічатимемося в публічному місці.
А то ще, поговоримо про стан справ в державі і ненароком проведемо збори, мітинг, парад чи демонстрацію. Перспектива отримати 15 діб не райдужна. Ось такий підпис здесь.

UPD. А ось і рішення

 

2912_640

3253_640